Léto je pomalu za námi a podzim je na dohled. A s ním šero, mlhy a vůbec snížená viditelnost. Nastává ten správný čas posvítit si na to, jak Vaše auto svítí.

Jedním z důvodů, proč světla Vašeho vozu nejsou v takové kondici jako byla při koupi auta, může být matný plastový kryt světlometu. Přechodem ze skleněných na plastové kryty světlometů sice výrobci automobilů dosáhli úspory nákladů i snížení hmotnosti vozů, ale polykarbonátové kryty jsou náchylnější k opotřebení vnějšími vlivy, jako jsou vítr či kartáče myček. Důsledkem působení těchto vlivů je právě onen matný, zažloutlý povrch.

Bohužel výměna plastových skel světlometů není u většiny vozidel možná. Řešením může být výměna celých světlometů. Toto řešení je ale velmi drahé, ať už sáhnete po světlometech originálních nebo z aftermarketu. Další možností je renovace plastových krytů světlometu. I zde je možno se rozhodnout mezi dvěma možnostmi. Buď si koupit sadu na renovaci světlometů a pokusit se o renovaci vlastními silami, nebo svěřit své auto do pěče profesionálům.

Renovace krytu světlometu začíná odbroušením zoxidované vrstvy laku. V dalších krocích je povrch světlometu zjemňován broušením jemnějšími brusivy a následně vyleštěn brusnou pastou pro čiré plasty.

Samotný proces není sice nijak složitý, ale je poměrně „špinavý“. Při broušení totiž vzniká množství drobného prachu. Proto doporučujeme svěřit práci profesionálům, kteří mají k dispozici prostory pro tuto práci.

 Rovněž ne všechny „sady na renovaci světlometů“ jsou kvalitní a stoprocentně funkční. V profesionálním servisu máte jistotu, že budou použity kvalitní brusiva a správné nástroje.

„Renovace prodlouží životnost světla zhruba o tři roky a aplikovat ji lze vícekrát," říká odborník na oblast autoopravárenství ze společnosti 3M Česko Stanislav Tejkal. A právě výrobky od společnosti 3M v našem servisu používáme.

Rozdíl mezi renovovaným a nerenovovaným světlometem je patrný na první pohled:

 

Zajistěte světlometům svého auta možnost, aby optimálně osvětlovaly Vaši cestu. Dopřejte jim renovaci u naší firmy.