Podzim klepe na dveře. Víte, jak na něj připravit svůj automobil?

Jením z nejčastěji přehlížených kroků je kontrola a případná výměna stěračů. I když si myslíte, že nemohou být opotřebované, kontrolu rozhodně nepodceňujte. Gumičky stěračů jsou vyrobeny z gumy či silikonu a tyto materiály postupem času ztrácí své vlastnosti. Jestliže se Vám tedy začne zdát,  že stěrače za sebou nechávají pruhy vody, vynechávají  nebo drnčí či vydávají jiný zvuk, rozhodně na nic nečekejte a gumičky vyměňte. Zaprvé budete mít z auta dokonalý výhled a cestování v dešti bude bezpečnější, ale také nebudete riskovat poškrábání čelního skla.

Rovněž není od věci zkontrolovat osvětlení vozu. Rozsviťte na svém automobilu vše co svítit může, celý vůz obejděte a vadné žárovky vyměňte. Nezapomeňte ani na mlhová světla, která právě na podzim dostávají smysl.

Další věc, která je naprosto logická, ale často se na ni zapomíná, je skutečnost, že tlak vzduchu v pneumatikách je závislý na okolní teplotě. S klesajícími teplotami klesá i tlak. Zkontrolujte si tedy, po horkém létě, tlak v pneumatikách. Pouze správně nahuštěné pneumatiky Vám zajistí, že pneumatika má ty vlastnosti, které jí byly při výrobě předurčeny. Kromě toho správně nahuštěné pneumatiky se měně opotřebovávají a nezvyšují spotřebu PHM.

V neposlední řadě se vyplatí ještě před příchodem podzimu nechat zkontrolovat kapacitu akumulátoru. Běžná životnost akumulátoru je kolem 5let. Takže pokud ten Váš již tento věk má, nebo se k němu blíží, určitě se vyplatí nechat ho zkontrolovat.

Všechny tyto úkony, snad s výjimkou kontroly akumulátoru, na kterou potřebujete speciální přístroj, si může každý motorista udělat sám. Ale stejně tak může vyhledat pomoc v servisu. Naši specialisté ve firmě Auto Horák jsou připraveni nejen tuto kontrolu provést za Vás, ale i neprodleně opravit případné zjištěné nedostatky.