Opotřebované zimní pneumatiky raději nedojíždějte

 

Pokud jste přesvědčeni, že Vaše zimní pneumatiky už další zimu nezvládnou, nedejte na všeobecně užívanou praxi a "nedojíždějte" je. Není to úplně nejlepší řešení. Sice můžete ušetřit nějaké peníze, ale taky můžete dost prodělat.

Zimní pneumatiky jsou dělány na to, aby měly co nejlepší jízdní vlastnosti za nízkých teplot. V létě, tedy za vyšších teplot, se jsjich směs rychle a nadměrně ohřívá, pneumatiky ztrácejí přilnavost a jejich směs mizí před očima. Podle testů se brzdná dráha ze 100 km/h do zastavení na zimních pneumatikách prodlužuje oproti letním asi o 6 metrů. Přičemž v testu byly brány nové zimáky. Těch šest metrů je děkla jednoho většího auta a ještě kousek. To už je docela dost.

Rovněž zažitá "pravda", že auto na zimních pneu lépe odolává aquaplaningu je spíš jen polopravdou. Zimní pneumatika sice může lépe odvádět vodu, ale zase se tu bere NOVÁ zimní guma. Zimní pneumatika na hranici zákonné hloubky dezénu už je na tom podstatně hůře.

Takže naše rada pro tyto případy je:

"Vyhoďte ty staré gumy už teď a kupte si kvalitní letní pneumatiky!"

Neváhejte se obrátit se naše odborníky, kteří Vám s výběrem pneumatik pomohou. Vždy umíme najít optimální řešení pro každého zákazníka.