Zdá se, že motorkářská sezona letos neskončí J. Ale vše krásné má jednou svůj konec. I letos tedy budeme muset uložit motorku ke spánku. A abychom ji na jaře zase bez problémů nastartovali, doporučujeme nezanedbat baterii.

Aby bylo o baterii dobře postaráno, doporučují naši odborníci následující kroky. Před zazimováním motocyklu baterii dobít a v průběhu zimy ji jednou za dva měsíce znovu připojit na nabíječku a opět dobít. V létě, když na motorce jezdíme, je akumulátor dobíjen za jízdy. V zimě se musíme postarat jinak.

Ať už máte v motorce akumulátor dolévací nebo plně bezúdržbový, doporučujeme zakoupit dobíječ a pravidelně akumulátor dobíjet. U nás můžete pořídit za dobrou cenu nabíječku baterií Ctek MXS 5.0. MXS 5.0 v2 je plně automatická 8 kroková nabíječka. Maximální nabíjecí proud je 5 A. Je určena pro 12 V baterie od 1,2 do 110 Ah a je vhodná až do 160 Ah pro udržovací nabíjení.Kromě toho, že tato nabíječka splňuje vysoké nároky běžných uživatelů, obsahuje i režim recond pro promíchání elektrolytu v případě jeho rozvrstvení.

Údržbu akumulátoru Vám, samozřejmě, můžeme provést i my. Neváhejte a obraťte se na nás.