V současnosti je u nás zima. Není to jen roční období v kalendáři,  ale je to i stav počasí. Čemu se taky v lednu divit. Většina motoristů, s výjimkou těch co mají garáž nebo nezávislé topení, to pociťuje hned ráno. Přijde ke svému autu a jako první kontroluje tloušťku námrazy na sklech. Neboť na tom závisí doba za kterou bude možno vyrazit. Očistit skla auta od námrazy je nutnost, protože jen dobře očištěná skla zaručují výhled z vozu a tím pádem bezpečnou jízdu.

Při odmrazování skel auta kombinujeme účinky vyhřívání zevnitř prostřednictvím topení vozu a manuální oškrabání námrazy. Podle toho jak kdo spěchá.

Pro rychlejší „povolení“ námrazy na sklech lze použít postřik rozmrazovači. Jako tip přinášíme směs, kterou jsem našel na www.autoforum.cz a kterou si každý může vyrobit doma. Navíc je to směs bez chemie a tím pádem neškodí životnímu prostředí. Jde o směs octa s vodou v poměru 3:1. Směs na skla aplikujeme prostřednictvím ručního rozprašovače, který se používá například na rosení pokojových květin. Zkoušel jsem to a led opravdu po postřiku tál.

Samozřejmě je pro rychlé odmrazení a následně zabránění  opětovnému vzniku námrazy na čelním skle potřeba mít v pořádku topení v automobilu. A rovněž nezapomenout na údržbu a čistotu výdechů topení v kabině. Nepříjemný zápach může cestování velmi znepříjemnit.

Kontrolu topení a čistotu systému Vám rádi provedeme v našich servisech.