Nenechejte se ukolébat babím létem. Stačilo několik uplynulých chladnějších dní a začali se k nám do servisů sjíždět motoristé, jimž se auto nepodařilo nastartovat. Akumulátor v jejich voze byl ve špatné kondici.

Kdysi baterie v automobilech vydržely i déle než deset let, ale to je minulostí. Tehdy elektroinstalace auta neměla skoro žádné nároky na akumulátor. V dnešní době je v moderních autech namontována taková spousta komfortních a bezpečnostních prvků, že akumulátory jsou zatěžovány několikanásobně více než tomu bylo před pár lety. Paradoxně už nemusí být pro akumulátor největší zátěží samotné starování motoru. Byť právě na něm se kondice baterie projevuje nejmarkantněji.

Že v posledních letech roste počet asistenčních výjezdů k automobilům, které jsou paralyzovány „náhlou smrtí“ akumulátoru, dokazují i statistiky asistenčních služeb. Například podle německého ADAC  se počet takovýchto výjezdů zvýšil za posledních pět let trojnásobně.

Neriskujte tedy, že se stanete další čárkou ve statistikách asistenčních služeb  a věnujte své autobaterii pozornost zavčas. Stačí přijet k nám do jednoho z našich servisů a požádat o kontrolu baterie. Naši odborníci Vám baterii zkontrolují a pokud nebude stoprocentní, doporučí řešení.